Kombi Bakımı

Kombi Bakımı

Balıkesir Kombi Servis olarak kombi bakımı hizmeti sunmaktayız. Değerli müşterimiz kombinizin arızalanmadan sağlıklı çalışabilmesi ve yakıt tasarrufu sağlayabilmesi için her yıl kombi bakımı yaptırılmalıdır. Bakımı yapılmamış kombinin verimi düşüp yaktığı doğal gaz miktarı yükselir.

Kombi bakımı düzenli olarak yapılan yaşam alanlarında %30 yakıt tasarrufu sağlandığı bir gerçektir. Doğalgaz faturası geldiğinde kötü bir sürprizle karşılaşmamak için her sene kombi bakımı yaptırmanız gerekir.

Kombi Bakım Esnasında Ne Gibi İşlemler Yapılır?

 1. Kombinin su sızdırmazlığı kontrol edilir.
 2. Kombinin tamamı kirlilik yönünden kontrol edilir.
 3. Emniyet kontrolü yapılır
 4. Ateşleme otomatiğinin gaz kesme fonksiyonu test edilir.
 5. Bacalı cihazlarda baca çekişi, baca sensöru fonksiyonu testi yapılır.
 6. Ön yanma ayarı, kısmi güç ve tam güç altında gaz ayarları kontrol edilir.
 7. Kombiye ait olan brülör ve yanma kontrolü yapılır.
 8. Kombinin ısıtma ve sıcak su üretme fonksiyonları kontrol edilir.
 9. Birinci ısı eşanjörü kontrolü yapılır.
 10. Kombinin elektronik aksamı kontrol edilir.
 11. Kalorifer ve sıcak su hattında bulunan pislik tutucular temizlenir.
 12. Su şalteri filtresinin kontrolü yapılır
 13. Filtre temizliği yerine getirilir.
 14. Su debisi ayarlarının kontrolü yapılır.
 15. Genleşme tank kontrolü ve hava basımı
 16. Fan kontrolü ve temizliği
Balıkesir Kombi Bakım
Balıkesir Kombi Bakım

Kombi Bakımı Yaptırmanın Önemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kombi bakımının önemi insanların bilinçlenmesi ile daha çok bilinmektedir. Kombi bakımı nedir?’ sorusuna yanıt olarak; kombi bakımı yakıt tasarrufu sağlamak, sıcak su ve petek ısınma ile ilgili oluşabilecek ani arızalanmaların önüne geçmek için yapılan bir işlemdir.

Kış aylarına girmek üzereyiz. Uzmanlar hala kombi bakımını yaptırmayanları bu konuda uyarıyor. Kombi bakımlarınızı düzenli olarak yaptırdığınız zaman sizlere çokça olumlu dönüşü mevcuttur. Kombi bakımının bizlere olan katkılarından bahsetmemiz gerekir ise; öncelikle yakıt tasarrufu yapmamıza yardımcı olur.

Daha az enerji ile fazla performans göstererek kombiden daha fazla verim almamıza olanak sağlar. Bunların haricinde de ani arızalanma durumları ile karşılaşma olanağınızı büyük ölçüde azaltır. Ve kombi bakımları sayesin de kombilerinizin ömrü en az 10 yıl artmaktadır.

Sizler de Balıkesir de bulunuyor ve kombi bakımlarınızı kaliteli servisler ile gerçekleştirmek isterseniz bizleri 444 1 913 numaralı telefon üzerinden arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Call Now Button
×

Merhaba!

Her türlü servis ve destek talebiniz için bizimle WhatsApp veya destek@bolgeservis10.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

×